Rreth Rahovecit

Hasku (i pari nga e majta) dhe Zejnullahu (i treti nga e majta) duke pranuar çmimin

Rahovecasi, ndër agjentët më të dalluar të udhëtimit në Kanada

TravelOnly, një nga agjencitë më të mëdha të udhëtimit në Kanada, me mbi 600 agjentë të punësuar, ka mbajtur mbrëmjen gala duke shpallur më...

Bujqësia

Çfarë guxon të shkruhet në etiketë të verës?

Nga: Rexhep Kryeziu Etiketa e veres eshte baze e informacionit per bleresit e veres per konsum. Çdo shishe e veres me volum (permbajtje) me pak se...

Reshjet e fundit shkaktuan rreth 45 mijë euro dëme në Rahovec

Komisioni i formuar nga ana e kryetarit të Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi, për vlerësimin e dëmeve të shkaktuara në bujqësi, nga të reshurat...

Kultura

Aktorë të teatrit prishtinas vijnë në Rahovec për të performuar një...

Talentë prishtinas të aktrimit në teatër, do të zbarkojnë nesër në Rahovec duke sjellë shfaqjen "Marinsat e Luftës Private". Tre ushtarë të cilët janë në...

Nacionale

Rrahje e pamëshirshme në Malishevë (Pamje të rënda)

Një rast i dhunës është shënuar sot në Malishevë, kur disa të rinj kanë rrahur një bashkëmoshatar të tyre. Në pamjet që janë xhiruar nga...

Prokuroria nis hetimet kundër Grabovcit, dyshohet se krimet i kreu për...

Adem Grabovci është nën hetime për një seri veprash penale. Hetimi pritet të zgjerohet edhe kundër zyrtarëve tjerë të lartë shtetërore. Grabovci dyshohet se...