Dy lopë të ngordhura nga sëmundja gungore e lëkurës në komunë të Rahovecit

0
1264

lopetAutoritetet lokale të Rahovecit kanë raportuar se në territorin e kësaj komune deri tashti kanë ngordhur dy lopë, që ishin prekur nga sëmundja gungore e lëkurës së kafshëve.

Informata për këto raste është bërë publike nga drejtori i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Feim Fetoshi, gjatë mbledhjes së fundit të ekzekutivit lokal, shkruan sot Koha Ditore.

Ndërkohë në vijim e sipër është vaksinimi i gjedheve kundër sëmundjes gungore të lëkurës së kafshëve.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU