Eurobasket: Hasani më i miri i kësaj xhiroje në Superligë

0
603
Muhamed Hasani, foto arkivë
Muhamed Hasani, foto arkivë

Basketbollisti i ardhur këtë stinor në KB Rahoveci, Muhamed Hasani, është përzgjedhur lojtari më i mirë i xhiros së fundit të Superligës, sipas Eurobasket.com.

Hasani ka lënë pas tij Arian Qallakun e Vëllaznimit që ka përfunduar i dyti në listën e dhjetë lojtarëve më të mirë të xhiros dhe Urim Zenelajn e Yllit.

Playmakeri Hasani 28 vjeç, ka shënuar 30 pikë në fitoren e mbrëmshme të Rahovecit ndaj Vëllaznimit, duke shtuar edhe 5 kërcime dhe 3 asistime në fitoren e ngushtë.

Mëposhtë, shikoni TOP 10 lojtarët e javës sipas kësaj faqeje.

TOP 10 E XHIRO IX NË SUPERLIGË:

1 Muhamed HASANI KB Rahoveci
2 Arian QALLAKU KB Vëllaznimi
3 Urim ZENELAJ KB Ylli
4 Jeremy WISE KB Trepça
5 Ergin GROSHA KB Ylli
6 Kejuan JOHNSON KB Bashkimi
7 Kayel LOCKE KB Bashkimi
8 Malcon Jaleel RHETT KB Prishtina
9 Gary JACOBS KB Ylli
10 Cameron RUNDLES KB Peja

/Borozani

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU