Havolli: Edhe Rahoveci është bërë qytet më i rëndësishëm kulturor se Prishtina (Video)

2929

Asamblisti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), në Kuvendin Komunal të Prishtinës, Sokol Havolli, ka theksuar se komuna e drejtuar nga Lëvizja Vetëvendosje e ka harruar investimin në kulturë.

Havolli, në emisionin “Debat D Plus” në RTV Dukagjini ka thënë se kryeqyteti kosovar e ka humbur epitetin e qytetit ku zhvillohet kultura.

“Sot edhe Rahoveci është qytet më i rëndësishëm, se sa Prishtina në aspektin kulturor. Krejt kjo për shkak se janë bllokuar fondet për kulturën dhe se fondet janë ndarë në mënyrë selektive për partinë që ka qeverisur”, ka shtuar Havolli.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here