KB Rahoveci letër ministrave, presion për përfundim të palestrës

0
163

Klubi i Basketbollit “Rahoveci”, me anë të një letre, ka kërkuar nga Ministri i Financave, Avdullah Hoti dhe Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Hoti që të bëjnë më shumë për palestrën.

Ministrat, bashkë me kryetarin e komunës, Idriz Vehapi, nuk kanë ngurruar që pas gjithë zgjatjes së punës së palestrës, të dalin dhe të bëjnë fushatë duke premtuar përfundimin e saj, por punët nuk duket se po shkojnë në atë drejtim.

Kjo ka bërë që pas shumë qytetarëve, presioni të shtohet edhe nga vet klubi.

Lexoni letrën e klubit më poshtë, ku mes tjerash paralajmërohet edhe përkrahja e protestave:

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU