KF Rahoveci kërcënon me largim nga garat dhe ankesë në UEFA (Foto)

0
3327

Klubi nga Liga e Parë e Kosovës në futboll, Rahoveci ka kërkuar nga Federata e Futbollit të Kosovës që të merr parasysh të gjitha provat për ndeshjen që u zhvillua mes KF Rahoveci dhe KF Flamurtari.

Kryesia e Rahovecit në një mbledhje të mbajtur, pas ndërprerjes së kësaj ndeshje, me arsyetimin se nuk ka kushte për vazhdim të lojës, ka nisur procedurat duke e fajësuar edhe gjyqtarin kryesor të takimit.

Ata kanë bërë me dije se nëse FFK nuk ndërmerr asgjë, atëherë faktet që posedojnë do t’i dërgojnë në instancat më të larta të futbollit evropian.

Kjo është komunikata e plotë e klubit Rahoveci:

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU