KF Rahoveci mposht Ballkanin, ia prishë serinë pozitive të rezultateve

945

Rahoveci sot ka prishur serinë pozitive të Ballkanit të Suharekës në Ligë të Parë duke e mposhtur me rezultat minimal, 1-0, me anë të një goli të shënuar në pjesë të parë të ndeshjes.

Kjo ka qenë fitorja e tretë e stinorit për Rahovecin, ku ekipi i drejtuar nga Fadil Vuçitërna merr ngritje në klasifikim.

TABELA AKTUALE

Në anën tjetër, Ballkani ka pësuar gol për herë të parë pas 4 xhirove dhe njejtë ka pësuar edhe humbjen e parë pas 4 xhirove të zhvilluara.

Xhiron që vjen, Rahoveci udhëton drejt Prishtinës për tu ndeshur me ekipin e Kosovës P. ndërsa Ballkani në fushë të vetë pret Onixin e Banjës së Pejës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here