Latifi akuzon Thaçin për arrestimin e Haradinajt

0
382

Ish-kryetari i Rahovecit, njëherit anëtari i kryessisë së AAK, Smajl Latifi, përmes një reagimi në lidhje me arrëtisimin e Ramush Haradinajt nga autoritetet franceze ka hedhur akuza në drejtim të presidentit Hashim Thaçi duke e akzuar si njeri qe po e pengon shtetin e Kosovës.

“Para 100 vjetësh Franca, Rusia, Serbia dhe Mali i Zi e kanë pas gjetur një bashkëpunëtor që të punojë kundër krijimit të shtetit shqiptar. Ai ka qenë Esat Pasha. Historia po përsëritet, i njëjti bosht sot e ka gjetur një bashkëpunëtor tjetër, që të pengoj shtetin e Kosovës! Hashim, a mos je ti? Se ish-shefi i Shërbimit Francez, Pierre Siramy ka thënë PO”, ka thënë Latifi.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU