Nesër fillon sezoni i ri i Superligës, ky është kundërshtari i parë i KB Rahovecit

512

Nesër do të startojë sezoni i ri në Superligën e Kosovës në Basketboll.

E KB Rahoveci ka njoftuar për kundërshtarin e radhës.

“Në palestrën “Karagaçi” të mërkurën fillon aventura e sezonit të ri ndaj Boreas, me dy ndeshje rresht në udhëtim. Fitorja në ndeshjen e parë pos një starti të mirë, do të thoshte motivim shtesë para derbit të madh ndaj KB Yllit në fundjavë në Suharekë.

Bashkë kemi ditur t’i thyejmë të gjitha parashikimet dhe pritjet. Vreshtar, a jeni gati t’i befasojmë të gjithë dhe të luftojmë drejt sukseseve historike?

E mërkurë, 19:30!”, shkruan klubi në faqe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here