PDK ankohet për herë të katërt për rezultatin në Rahovec

1137

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka dorëzuar sot në Gjykatën Supreme tri ankesa lidhur me vendimin e fundit të PZAP-së.

PDK-ja është ankuar për Prizrenin, Klinën dhe Rahovecin.

Këtë për disa media e ka konfirmuar zëdhënësi i PDK-së, Blerdan Stavileci.

Tanimë është hera e tretë që PDK po ankohet për rezultatin në Rahovec. Në tri herët e kaluara, ankesat janë cilësuar të pabaza.

Supremja ka 72 orë kohë për të marr vendim për këtë ankesë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here